Objawy zanieczyszczenia toksynami

Filed in Oczyszczanie Organizmu by on 11 August 2010

Coraz częściej dochodzi do zatrucia substancjami, które występują w naszym środowisku naturalnym, które z czasem przedostają się do pożywienia. Nagromadzenie zanieczyszczeń w wodzie, powietrzu i glebie jest nieporównywalnie większe niż przed kilkoma laty. Bakterie i inne drobnoustroje maja ułatwiona drogę, aby wraz z pożywieniem dostać się do organizmu. Ze względu na ogromne stężenie i większą niż naturalna toksyczność zwiększają zatrucie i wywołują liczne choroby. Coraz częściej jesteśmy narażeni na konsumpcje żywności, której uprawa poddana jest działaniu środków ochrony roślin, w ten sposób coraz więcej toksyn dostarczamy z zewnątrz do organizmu. Do pasz i pokarmów dodawane są leki (antybiotyki, hormony), które mają zwiększyć w krótkim czasie przyrost wagi zwierząt i utrzymać nienaturalne warunki hodowli. Te leki znajdują się w spożywanym przez nas mięsie i produktach pochodzenia zwierzęcego (jaja, mleko). Coraz większe spożycie tych pokarmów przyczynia się do powstawania nowych i niebezpiecznych chorób układu pokarmowego. W przemyśle spożywczym nadużywane są także barwniki, emulgatory, wzmacniacze smaku, stabilizatory, nienaturalne przeciwutleniacze i środki konserwujące, które przedostają się do organizmu.

Toksyczne substancje dostają się do organizmu nie tylko drogą pokarmową, lecz również przez skórę, która jest półprzepuszczalna, oraz drogami oddechowymi. Jeśli używamy kosmetyków: pudrów, zasypek, farb do włosów, perfum, kremów czy dezodorantów, narażamy się na zawarte w nich szkodliwe substancje. Poprzez drogi oddechowe wchłaniamy codziennie pyły przemysłowe, spaliny samochodowe i dym nikotynowy.
Codziennie do krwi i limfy dostaje się od 5 do 7 mld obumarłych komórek. Podobnie jak w procesie trawienia czy oddychania dochodzi do zanieczyszczenia organizmu. Organizm używa kilku ważnych narządów, zdolnych oddzielić niebezpieczne substancje od tych potrzebnych. Są to: wątroba, nerki, jelito, gruczoły potowe i łojowe oraz układ oddechowy. Filtrują one płyn pozakomórkowy w specyficzny i typowy dla siebie sposób. W sytuacji gdy wszystkie organy pracują normalnie, wytwarzanie środków ubocznych (niepożądanych) odbywa się na niewielkim poziomie. W ten sposób środowisko wewnętrzne pozostaje czyste, a praca komórek jest niezakłócona. Natomiast w przypadku, gdy ilość odpadów przerasta możliwości ich neutralizacji, gromadzą się one i zanieczyszczają środowisko wewnętrzne. Krew zagęszcza się, staje się ciężka, co przeszkadza jej w swobodnym docieraniu do tkanek i naczyń krwionośnych. W ten sposób prawidłowa praca organizmu staje się niemożliwa.
Jeżeli ciało przez dłuższy czas narażone jest na takie zanieczyszczenia, to tym trudniej będzie mu się pozbyć trujących substancji. Z czasem komórki „kąpią się” w basenie zanieczyszczeń, który można porównać do szamba. Pozbawia to je dostępu do życiodajnego tlenu i pożywienia, co ma również konsekwencje dla naszego ustroju. Wówczas komórki przestają prawidłowo funkcjonować, co powoduje zaburzenia w pracy całego organizmu.
Zanieczyszczenia osadzają się na ściankach naczyń krwionośnych, zmniejszając ich średnicę, co wpływa na zaburzenia układu krwionośnego. Zmniejsza też dostęp krwi do tkanek i zaburza procesy wymiany pomiędzy narządami. Zanieczyszczenia zamykają też „okienka” filtrów organów oczyszczających (wydalających). Gromadząc się, wywołują stan zapalny, który powoduje obumarcie tkanek. Następstwem tego procesu są różne choroby.
W zależności od rodzaju trucizny praca poszczególnych narządów zostaje spowolniona, sparaliżowana lub nawet zatrzymana. Zanieczyszczenia, które przedostały się do organizmu ludzkiego, nie gromadzą się w jednym miejscu, ale wraz z krwią krążą po całym ustroju. . Wówczas organizm przestaje prawidłowo funkcjonować.

Głównymi objawami zanieczyszczenia organizmu toksynami są:

 • ogólne przemęczenie, objawy zespołu przewlekłego zmęczenia (chroniczne objawy przewlekłego zmęczenia)
 • obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej
 • złe samopoczucie
 • zaburzenia koncentracji
 • problem z przemianą materii
 • wypadanie włosów
 • choroby skóry – wypryski, egzemy, swędzące zmiany, suchość i pękanie
 • zmiany pod oczami, zmiana owalu twarzy,
 • choroby reumatyczne,
 • zmiany zwyrodnieniowe,
 • nieprzyjemny zapach ciała,
 • obniżenie odporności,

Uważa się, że większość chorób układu nerwowego oraz nowotworów rozwija się pod wpływem toksycznych związków obecnych w środowisku otaczającym człowieka.

Na podstawie badań określono siedem stopni zanieczyszczenia organizmu:
1. Zdrowy człowiek zaczyna odczuwać ciągłe zmęczenie
2. Do ciągłego zmęczenia dochodzą bóle głowy i łamanie w kościach całego ciała
3. Pojawiają się wszelkiego typu alergie
4. Pojawiają się guzy, kamienie, torbiele, nadwaga
5. Dochodzi do deformacji organów wewnętrznych, kości i stawów
6. Pojawiają się organiczne choroby układu nerwowego dochodzi do rozkładu komórek i organów, które powoduje tworzenie się chorób nowotworowych


Oczyszczanie może obejmować tak cały organizm, jak i wybrane jego części np. wątrobę, nerki, stawy, jelita, skórę, układ moczowy.
Pierwsze bolesne objawy zanieczyszczenia toksynami są sygnałem kiedy należy przystąpić do oczyszczenia organizmu. Niestety, prawie w większości przypadków są pomijane i lekceważone. Zwykle zapominamy, że nawet najmniejsze infekcje informują o jakiejś chorobie i że w ten sposób sygnalizowane są różne schorzenia. Konsekwencją takiego lekceważenia jest wybór niewłaściwej terapii, która wywołuje skutki uboczne i nie likwiduje prawdziwej przyczyny choroby ale również staje  się przyczyna poważniej choroby.

Główną przyczyną chorób wcale nie są atakujące mikroby, ale zanieczyszczony ustrój, który zaprasza je wręcz do siebie. Powinniśmy zatem za wszelką cenę chronić swoje ciało i zapobiegać przedostawaniu się do niego wszelkich zanieczyszczeń. Tylko w ten sposób będziemy mogli uniknąć groźnych chorób.
Organizm człowieka ma zakodowaną naturalną samoobronę. Właśnie w ten sposób potrafi walczyć ze szkodliwymi produktami przemiany materii czy innymi toksycznymi substancjami, które powinny być z niego wydalone. Proces ten można zaobserwować np. podczas trawienia. Podczas procesu trawienia organizm wychwytuje jak najwięcej potrzebnych składników, a następnie wydala te bezużyteczne. Białka podczas trawienia są rozkładane na aminokwasy i w takiej postaci wchłaniane, a następnie wykorzystywane przez organizm.

Również każdy organizm ma też zdolność samoobrony, np. poprzez kichanie, wymioty i kaszel organizm skutecznie się oczyszcza i wydala niepotrzebne substancje. W przypadkach bardziej groźnych, np. gdy do wnętrza dostał się jakiś niepożądany przedmiot, pozbywanie się intruza trwa nawet kilka lat.
Odpowiedzialność za oczyszczanie wnętrza organizmu spoczywa na wielu organach. Każdy spełnia określoną funkcję, np. zadaniem nerek jest wydalanie kwaśnego, zagęszczonego moczu; przez skórę wydostają się kropelki potu; poprzez drogi oddechowe, tj. nos, oskrzela, gardło i zatoki wydalane są pozostałe uciążliwe zanieczyszczenia. Inne odpady są usuwane drogami ubocznymi, np. przez gruczoły ślinowe, macicę, migdałki i gruczoły łzowe. Organizm ma też wyjścia awaryjne, za które uważane są hemoroidy, różne obrzęki i przetoki. Procesy odkażania i oczyszczania, podczas których organizm zmaga się i walczy, nazywamy potocznie chorobami. Inaczej mówiąc, każdej chorobie towarzyszy proces wewnętrznego oczyszczania organów.
W przypadku nieżytu dróg oddechowych mamy do czynienia z oczyszczaniem się oskrzeli, natomiast zmiany skórne pojawiają się w przypadku choroby skóry. Takie reakcje odzwierciedlają dążenie organizmu do zniszczenia szkodliwych substancji.

Zaburzenia powstałe w procesie oczyszczania, które zmieniły się w konkretne zachorowania, mogą się pojawiać chronicznie, zwłaszcza jeśli choroba jest długotrwała i uciążliwa. Przy powtarzających się zachorowaniach słabnie energia organizmu, a wszystkie siły skoncentrowane są na wydalaniu niepożądanych substancji. Jeśli praca jednego z organów wydalających jest zaburzona, jego funkcję przejmuje inny organ. Tylko dzięki znajomości wszystkich odcinków transportowych można zrozumieć, że chory, który prawie wrócił do zdrowia, nagle zapada na tę samą chorobę. Wtedy chory zaczyna szukać pomocy u różnych specjalistów. Proces ten może trwać w nieskończoność, dopóki nikt nie podda chorego kuracji oczyszczającej. Wtedy może nawet dojść do poważnej infekcji, gdyż organy wydalania, poddawane ciągłym próbom, odmówią nagle współpracy. Wówczas potrzebna jest już interwencja specjalisty. Jest to swego rodzaju potwierdzenie, że najważniejsza dla organizmu jest kuracja oczyszczająca.

Jeżeli w czasie terapii oczyszczającej pojawią się zaburzenia, skutki uboczne, nie należy ich tłumić żadnymi środkami, wręcz przeciwnie – pozwolić im na swobodny, kontrolowany przebieg, jest to zazwyczaj normalny objaw oczyszczania organizmu. Podawanie lekarstw, które mogą zaburzać proces samooczyszczania, powinno się stosować jedynie w sytuacjach zagrożenia, uciążliwych bólów lub infekcji mikroorganizmami. Najważniejsze w takiej sytuacji jest rozpoznanie symptomów i na ich podstawie natychmiastowe oczyszczenie środowiska wewnętrznego. Tylko w ten sposób można najszybciej dotrzeć do przyczyny choroby.

Z powodu częstego lekceważenia tych prostych zasad medycyny naturalnej dochodzi do blokady naturalnych sił obronnych organizmu. W ten sposób wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w organizmie zostają zepchnięte w różne obszary, a drogi ich wydalania – skutecznie zablokowane. Wtedy zanieczyszczenie, zamiast się zmniejszać, jest coraz większe, a wskutek stosowania licznych lekarstw zatrucie organizmu jest nieuniknione. Takie działanie wbrew naturze zawsze jest szkodliwe. Zamiast poprawiać stan zdrowia, znacznie go pogarsza.
W rzeczywistości organizm ludzki nie poddaje się tak szybko, zaatakowany walczy i włącza do samoobrony coraz to nowe organy. Nie zawsze jednak pozwala na natychmiastową ingerencję i zdarza się, że często powtarzane próby są bezskuteczne. Gdy wzrasta obciążenie środowiska wewnętrznego i zwiększa się jego opór, wówczas można mówić o komplikacjach.

Niepożądane ingerencje powodują, że na początku niegroźne i łatwe do wyleczenia choroby zamieniają się w rujnujące i złośliwe infekcje. To wszystko prowadzi do sytuacji, w której chory nie jest już w stanie sam się obronić i zaatakowany przez różne zanieczyszczenia nie ma siły, aby z nimi walczyć. Nawet w tak skomplikowanych i trudnych przypadkach trzeba podjąć próby oczyszczania ustroju wewnętrznego. Nawet w czasie największej infekcji oczyszczenie wnętrza organizmu pozostaje sprawą najważniejszą.
Paradoksem jest, że oczyszczanie zapchanych tkanek może pomóc w uzupełnieniu brakujących substancji, np. witamin i elementów śladowych. Ponieważ nie docierają one do punktów docelowych (komórek), a droga do nich (płyn komórkowy) jest zapchana różnymi nieczystościami, odtrucie organizmu jest jedyną szansą. Poprzez drenaż następuje oczyszczenie potrzebnych dróg i organizm może korzystać z podawanych mu witamin.

About the Author ()

Comments are closed.