Idealny nos – jak go uzyskać? Profesjonalna korekcja nosa Warszawa – nieoperacyjna korekta nosa

Nieidealny kształt nosa to problem wielu osób. Obecnie możliwe są różne sposoby korekty. Czy zawsze niezbędna jest do tego celu operacja plastyczna?
W dzisiejszych czasach możliwa jest nieoperacyjna korekta nosa przy pomocy wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. W taki sposób możliwe jest zminimalizowanie nierówności na nosie. Nie nadaje się jednak do wyszczuplania kształtu nosa. Dlatego też tego typu zabieg, choć znacznie mniej inwazyjny od operacji plastycznej, nie może być zastosowany w każdym przypadku.

 

Warto jednak wiedzieć o takiej możliwości poprawy kształtu nosa.
Profesjonalna korekcja nosa zazwyczaj przeprowadzana jest przez chirurga plastycznego. Dotyczy to zwłaszcza przypadków zbyt dużego lub zbyt grubego nosa. W takiej sytuacji często konieczne jest częściowe usunięcie chrząstki. Operacja tego typu jest inwazyjna. Po jej wykonaniu konieczna jest rekonwalescencja, a końcowy efekt jest zauważalny dopiero po zagojeniu się ran. W mieście takim jak Warszawa można znaleźć profesjonalnych chirurgów.
Warto pamiętać, że korekta nosa nie zawsze jest operacją wyłącznie estetyczną. Zdarzają się bowiem wady przegrody nosowej, które wymagają zabiegu operacyjnego.