Jak wybrać kredkę do oczu?

Wydaje się, że w temacie makijażu oczu najważniejszym elementem jest paleta cieni lub tusz do rzęs. Jednak często najwięcej w temacie oka robi kredka do oczu. Znajduje się bowiem najbliżej oka – tworzy kreskę na dolnej i górnej powiece, ewentualnie jeszcze podkreśla linię wodną.
Jednak jaka kredka do oczu będzie tą najlepsza i podkreśli kolor naszych oczu?

Rodzaje kredek do oczu

Są dwa podstawowe rodzaje kredek, z których każda służy do czegoś innego. Miękka kredka do oczu jest niemal masełkowa w konsystencji. Dzięki temu idealnie nadaje się do namalowania kreski na górnej powiece i linii wodnej oka. Kreska nią uzyskana będzie dość miękka, również jeśli chodzi o krawędzie. Z tego powodu może być łatwo roztarta i posłużyć jako baza pod cień lub rozetrzeć nią kolory cieni.
Twarda kredka idealnie nadaje się do zrobienia cieńszej i ostrzejszej kreski. Da ładną, równą linię. Można nią wyciągnąć ładne zakończenie kreski w kształcie lisiego oka niemal. Również będzie dobra do subtelnego podkreślenia dolnej powieki. Jednak nie nadaje się do rysowania po linii wodnej oraz do rozcierania cieni czy jako baza pod nie.

Kolory kredek

Najbardziej uniwersalnym i najczęściej widywanym jest czarny kolor kredki. Pasuje prawie każdemu typowi urody – choć osoby o niezwykle bladej karnacji i jasnych, niemal białych włosach powinny z nią bardzo uważać.
Łatwo ją jednak zastąpić na przykład chłodnym brązem lub szarym kolorem w tych przypadkach, gdzie okazuje się za mocna.

W przypadku kolorowych kredek w teorii powinny one pasować do każdego, jeśli kolor kredki pokryje się z kolorem kredki.
Jednak przy tym trzeba też wziąć kolor oczu pod wzgląd.
Do niebieskich oczu więc najlepiej będą pasować kredki szare, ciepłe brązy lub fiolety podchodzące pod kolor niebieski.
Oczy piwne dobrze prezentują się na tle ciemnych kresek – czarnych, brązowych bądź purpurowych, granatowych.
Zielone oczy dobrze wyglądają w połączeniu z czekoladowymi lub grafitowymi kreskami. Także fiolety podchodzące pod śliwkę lub purpurę ładnie uwidocznią kolor oczu.
Szare oczy najlepiej wyglądają w połączeniu z ciemnymi kredkami – czerń, ciemny brąz lub grafit.
Brązowookiej dziewczynie najlepiej będą leżeć czernie, brązy, grafity i purpura.