Naturalny sposób na przesuszone włosy

Na samym początku warto zastanowić się nad przyczyną tego, że włosy są przesuszone. Były niedawno rozjaśniane? A może ich stan jest efektem zbyt częstego mycia, suszenia suszarką, układania lokówką, kąpieli w słonej, morskiej wodzie? Każde włosy od czasu do czasu potrzebują porządnej regeneracji. Jeśli klasyczne, drogeryjne odżywki nie dają sobie rady, warto skorzystać z tego, naturalnego i domowego sposobu.

Naturalny sposób na przesuszone włosy

Najbardziej spektakularne efekty można uzyskać dzięki olejowaniu włosów. By móc przeprowadzić ten zabieg na samym początku należy ustalić rodzaj posiadanego włosa, jego chropowatość, a potem dobrać do nich idealny olej.

Włosy niskoporowate – charakteryzujące się ściśle przylegającymi łuskami, proste i trudne w stylizacji polubią się z olejem lnianym, oliwą z oliwek lub z olejkiem jojoba.

Do włosów średnioporowatych – szorstkich, dość łamliwych i często przesuszonych świetnie sprawdzi się olej z wiesiołka, olej kukurydziany, olej arganowy albo olej z kiełków pszenicy.

Włosy wysokoporowate mają mocno otwarte łuski włosa, są bardzo suche i zniszczone. Do ich pielęgnacji najlepsze będą olej krokoszowy, olej wiesiołkowy, winogronowy, bawełniany lub kukurydziany.

Są to jedynie propozycje olejów do poszczególnych typów włosów. Warto samemu spróbować i samodzielnie poszukać oleju idealnego dla siebie, gdyż często zdarza się, że włosy świetnie znoszą olejowanie produktem, który w teorii absolutnie nie jest im dedykowany.

W jaki sposób olejować włosy?

Nie jest to tak skomplikowane jak może na pierwszy raz się wydawać. Najpopularniejszym sposobem jest olejowanie na podkład nawilżający. Na suche włosy należy nałożyć produkt, który będzie idealnym nawilżeniem – może to być żel aloesowy, żel lniany, kleik z siemienia lnianego czy też ewentualnie odżywka do włosów. Na tak przygotowane włosy należy starannie nałożyć olej. Zaleca się nakładanie oleju kilka centymetrów dalej od skóry głowy. Jest to substancja tłusta, nawet gdy mieszankę zmyjemy bardzo starannie może wystąpić szybsze przetłuszczanie się włosów w tym miejscu. Tak naolejowane włosy trzymamy przez około godzinę, a następnie starannie zmywamy. Olej lepiej schodzi przy myciu włosów za pomocą odżywki! Po pierwszym przemyciu warto czynność powtórzyć lecz tym razem już z użyciem szamponu.
Jak często powinno się olejować włosy? Jest to czynność dość czasochłonna i mocno ingerująca we włosy, dlatego na samym początku nie powinno wykonywać się tego zabiegu częściej niż raz na tydzień.

Olejowanie to świetny sposób na przesuszone włosy!