Jaki zestaw do hybrydy w domu?

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonywanie manicure hybrydowego. Posiada on masę zalet – jest dużo trwalszy od tradycyjnego, nie trzeba poprawiać paznokci tak często jak malowanych zwykłym lakierem, oraz sama płytka paznokcia staje się trwalsza i bardziej odporna na uszkodzenia. Jaki zestaw do hybrydy w domu należy wybrać na dam początek?

Co powinien zawierać zestaw do hybryd?

Najważniejsza jest dobrej jakości lampa służąca do utwardzania bazy, topu i kolorowego lakieru hybrydowego. Na tym nie należy oszczędzać, od dobrej lampy zależy jakość i trwałość wykonanych nią paznokci. Różnią się one zazwyczaj mocą i kształtem, na sam początek warto wybrać niewielką lampę o średniej mocy, aby w ogóle przekonać się co do tego, że domowe wykonywanie manicure hybrydowego będzie czymś, co będziemy robić z przyjemnością

W zestawie do hybryd musi znaleźć się także baza i top. To dzięki tym produktom hybrydowy manicure utrzyma się przez kilka tygodni. Warto wybrać bazę i top z tej samej firmy, dzięki temu można mieć pewność, że produkty będą współpracować ze sobą.

Przez rozpoczęciem nakładania lakieru hybrydowego paznokcie należy odpowiednio przygotować. Do tego przyda się odtłuszczacz, znany też jako cleaner. Następnie należy zmatowić płytkę za pomocą bloku polerskiego. Przydadzą się też pilniczki o różnej ziarnistości aby doprowadzić paznokcie do idealnego kształtu – jeszcze przez nałożeniem lakieru hybrydowego.

No i oczywiście – lakiery hybrydowe! Kolory są w pełni dowolne, a kolekcję lakierów warto rozpocząć od klasyków takich jak beż, jasny róż, czerwień itp. Gdy już opanuje się podstawy wykonywania hybrydowego manicure, można spróbować ozdabiać paznokcie za pomocą specjalnych aplikacji, koralików, wzorków. Istnieje nieskończenie wiele możliwości.

Przykładowe zestawy do hybryd

Wiedząc już o podstawowych elementach można zacząć się zastanawiać jaki zestaw do hybrydy w domu warto zakupić.

Semilac to jedna z najpopularniejszych marek na rynku akcesoriów do manicure. Oferują zestaw do hybryd „TRY ME”, znajduje się w nim Lampa mostek UV LED, baza, top, odtłuszczacz, mini polerka do paznokci, zmywacz do hybryd oraz dwa lakiery hybrydowe.

Innym zestawem idealnym na sam początek przygody z manicure hybrydowym może być zestaw „Perceft base starter set” od firmy Neonail. Zawiera on lampę, odtłuszczacz, bazę, top, zmywacz do hybryd, drewniane patyczki, polerkę i bezpyłowe tampony. Elementów jest więcej niż w bazowym zestawie proponowanym przez Semilac, lecz warto wziąć pod uwagę, że jest on nieznacznie droższy.