Naturalne składniki pielęgnacyjne – naturalny krem do twarzy do cery normalnej i suchej bez parabenów

Wiele osób decyduje się obecnie na stosowanie naturalnych kosmetyków do twarzy. Nie zawsze jest to spowodowane chęcią ochrony środowiska. Przewagą kosmetyków naturalnych jest to, iż rzadziej wywołują podrażnienia. Jak wybierać naturalne kremy do twarzy?
W przypadku normalnej skóry warto zdecydować się na naturalny krem, ponieważ takie preparaty zazwyczaj nie zatykają porów. Cera normalna zazwyczaj nie wymaga zbyt dużej pielęgnacji. Istotne jest jedynie to, by chronić ją przed wpływem negatywnych czynników.

 

Dlatego też naturalny krem do twarzy do cery normalnej powinien zawierać składniki nawilżające, takie jak na przykład aloes. Taki kosmetyk powinien również zawierać naturalne filtry UV. Do tego celu stosowany jest na przykład olej z pestek malin lub marchwi.
Cera sucha wymaga już bardziej uważnej pielęgnacji. Naturalny krem do twarzy do cery suchej powinien zawierać nie tylko wyżej podane składniki, ale także oleje oraz witaminy. Dobrej jakości oleje nie zatykające porów uskutecznią terapię nawilżającą i nawadniającą, nie dopuszczając do tego, by woda opuszczała skórę. W grę nie wchodzą jednak ciężkie oleje, a takie jak na przykład olej jojoba.