Jak zmyć tusz do rzęs domowymi sposobami?

Jak można zmyć makijaż nie używając produktów z drogerii kosmetycznych? Czy jest to w ogóle zdrowe dla skóry? Jak zmyć tusz do rzęs domowymi sposobami?

Może się tak zdarzyć, że wyjeżdżając na wakacje, w stresie, zapomni się spakować produkt do zmywania makijażu. Czasem też po prostu nie zauważymy zawczasu, że płyn do demakijażu jaki stosujemy na co dzień się kończy. Czy jedynym sposobem na pozbycie się makijażu będzie pocieranie twarzy wodą z mydłem? Absolutnie nie! Stosowanie mydła powinno być ostatecznością. Powoduje ono wysuszanie się skóry, podrażnia cerę – a jak szczypią oczy po dostaniu się do nich chociaż kropelki mydła – każdy z nas zapewne wie. W jaki sposób można więc zmyć makijaż domowymi sposobami a jednocześnie w pełni bezpiecznie dla skóry?

Domowy sposób na demakijaż

W przypadku kosmetyków kolorowych sprawdza się zasada – tłuste zmywać tłustym. Oliwa z oliwek, olej kokosowy, migdałowy i inne świetnie sprawdzą się do usuwania nawet grubej warstwy makijażu. Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu na dłonie i wmasować w skórę twarzy. Im dłużej będzie się to robić, tym lepiej rozpuszczą się kosmetyki. Następnie pozostałość oleju należy delikatnie ściągnąć z twarzy za pomocą wacików. By mieć pewność, że skóra jest w pełni oczyszczona, czynność należy powtórzyć co najmniej dwukrotnie. Niektóre oleje – takie jak na przykład olej kokosowy – są wysoko komedogenne, co oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo pozapychania porów. W takim wypadku tym bardziej po rozpuszczeniu i zmyciu makijażu, należy wykonać drugi etap pielęgnacji, czyli oczyścić twarz za pomocą specjalnego żelu i obficie spłukać wodą. Po oczyszczeniu skóry należy ją stonizować, a następnie nałożyć odżywczy krem.

Jak zmyć tusz do rzęs domowymi sposobami

Zmywając makijaż oczu bardzo ważne jest to, by nie pocierać wacikiem twarzy. Prowadzi to jedynie do podrażnień, a skóra się rozciąga i istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się przedwczesnych zmarszczek. Jak więc należy zmywać makijaż?
Cierpliwie i bez pośpiechu. Nawet stosując preparaty do demakijażu z drogerii nie należy oczekiwać, że zmyją one kosmetyki z twarzy już za jednym dotknięciem skóry wacikiem. Produkt należy nałożyć na wacik, a ten przyłożyć do oka i przytrzymać conajmniej przez kilka sekund. Tak samo należy postępować przy zmywaniu makijażu domowymi sposobami, olej powinien mieć czas aby rozpuścić produkt. W ten sposób można skutecznie zmyć nawet wodoodporny tusz, z którym miały problemy silne płyny micelarne!