Jak myć włosy sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona jest czymś, co zdecydowanie każdy z nas powinien posiadać w swoim domu. Znana jest z uniwersalnych zastosowań, dostępna w niskiej cenie niemal w każdym sklepie spożywczym stanowi remedium na niejeden domowy problem. Można zastosować ją również w pielęgnacji urody. Ciekawym pomysłem może być mycie włosów sodą Efekty? Będziecie zaskoczeni!

Zalety mycia włosów sodą oczyszczoną

Soda znana jest ze swoich właściwości oczyszczających. Jeśli planujemy farbowanie włosów, wcześniejsze przemycie ich za pomocą roztworu wody i sody idealnie przygotuje je do tego zabiegu. Wysokie pH sody otwiera łuski włosów, dzięki czemu można pozbyć się zanieczyszczeń. Osoby, które na co dzień stosują szampony z silikonami mogą być w szoku gdy zobaczą efekt po zastosowaniu sody. Silikony niezwykle obciążają włosy, często nadając im spektakularną objętość, a soda otwiera łuski włosa i pomaga się pozbyć pozostałości. Nic więc dziwnego, że wielu osobom ciężko z nich zrezygnować, nawet gdy mają wiedzę na temat mankamentów tego typu szamponów.

Jak myć włosy sodą oczyszczoną?

W tym celu należy najpierw przygotować roztwór z wodą. Standardowe proporcje to jedna łyżeczka sody i jedna szklanka letniej wody. Należy starannie wymieszać, polać roztworem włosy i masować tak jak przy tradycyjnym myciu szamponem. Warto zwrócić uwagę na to, że soda posiada dość silne działanie, a więc nie należy jej nakładać na skórę głowy, jedynie na włosy. W przeciwnym razie może dojść do podrażnień, szczypania, a także może pojawić się łupież. Taki „szampon” nie będzie się pienić, co wiele osób może wpędzać w poczucie, że włosy tak naprawdę nie będą umyte. Jeśli kwestia pienienia jest dla Was istotna, możecie dodać sody do delikatnego, naturalnego szamponu, na przykład takiego, który dedykowany jest dla małych dzieci.

Czy mycie włosów sodą jest odpowiednie dla każdego?

Włosy po umyciu roztworem z sodą są niezwykle oczyszczone, ale mogą też zrobić się szorstkie. Mycie włosów sodą efekty może dać nie tylko pozytywne! Po takim zabiegu warto zastosować odżywkę lub maskę. Warto pamiętać, by tej metody mycia włosów nie stosować zbyt często, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia włosa, zwłaszcza jeśli posiada się z natury dość słabe i ze skłonnością do puszenia się. Jeśli posiada się włosy farbowane właściwości oczyszczające sody mogą wpłynąć na kolor włosów, dlatego odradza się tego typu zabiegów w tym konkretnym przypadku. Osoby mierzące się z problemem łupieżu również powinny zrezygnować ze stosowania sody na włosy, gdyż może ona doprowadzić do podrażnienia skóry.