Jak wyliczyć termin porodu od dnia zapłodnienia? Sprawdź metody na poznanie daty porodu

Ciąża to szczególny czas. W tych miesiącach przyszła mama bardzo oczekuje terminu porodu i możliwości objęcia swojej pociechy. Regularne wizyty u lekarza pozwalają na poznanie przybliżonego terminu porodu oraz kontrolowanie stanu zdrowia kobiety oraz rozwoju ciąży. Nie możesz doczekać się zobaczenia swojego malucha na żywo? Dowiedz się jak wyliczyć termin porodu od dnia zapłodnienia.

Jak wyliczyć termin porodu od dnia zapłodnienia

Jeśli jesteś w ciąży nie ma nic dziwnego w tym, że chcesz poznać datę przyjścia malucha na świat. Ciąża to niełatwy okres w życiu kobiety, pewien niedogodności i wyzwań. Jeśli chcesz poznać przybliżoną datę porodu, najlepiej udać się do ginekologa. To właśnie tam otrzymasz najpewniejszą odpowiedź na najważniejsze pytania, również te dotyczące przyjścia dziecka na świat. Jeśli jednak chcesz obliczyć datę nie wychodząc z domu, warto skorzystać z narzędzi dostępnych w internecie. Kalkulatory terminu porodu są darmowe, bardzo łatwo dzięki nim można poznać odpowiedź na pytanie dotyczące dnia przyjścia dziecka na świat. Warto jednak pamiętać, że jest to jedynie przybliżona data. Okazuje się bowiem, że jedynie kilka % maluchów przychodzi na świat w wyznaczonym przez lekarza terminie.
Aby obliczyć przybliżoną datę porodu, należy wziąć pod uwagę datę ostatniej miesiączki. Wówczas wynik można osiągnąć posługując się metodą Naegelego, która sprawdza się jedynie w przypadku kobiet które mają regularne cykle. Jeśli znasz datę poczęcia, wystarczy dodać do niej 266 dni i wynik będzie prawdopodobnym terminem porodu. Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z wcześniej wspomnianego kalkulatora dostępnego w internecie.

Aplikacje przydatne dla przyszłych mam

Jeśli jesteś w ciąży, na pewno jesteś ciekawa co słychać u Twojego dziecka. Warto skorzystać z dostępnych opcji, czyli aplikacji dedykowanych przyszłym mamom. Można znaleźć wiele darmowych propozycji, które są wyposażone w różne przydatne opcje. Dzięki takim aplikacjom można dowiedzieć się tydzień po tygodniu jak rozwija się dziecko, o co warto zadbać w danym czasie a czego lepiej unikać. Niektóre aplikacje zawierają również porady ekspertów, miejsce na własne notatki i inne przydatne funkcje. Aplikacje dla przyszłych mam to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy pragną być na bieżąco z etapami rozwoju malucha. Dzięki nim można dowiedzieć się wielu ważnych informacji. Warto również pobrać aplikacje, w której znajdują się porady dotyczące wyprawki. Czas pędzi szybko a do porodu i opieki nad dzieckiem przez pierwsze tygodnie warto przygotować się odpowiednio wcześniej.