Bezdech senny
Bezdech senny jest bardzo niebezpieczny. Pojawia się on u osób, które chrapią, chociaż nie zawsze osoba chrapiąca ma bezdech senny. Mowa o nim wówczas, gdy podczas snu pojawiają się przerwy w oddychaniu trwające kilka sekund. W ciągu jednej nocy takich sytuacji może być wiele, co jest bardzo niebezpieczne. Bezdech senny wpływa również na funkcjonowanie w ciągu dnia. Powoduje bowiem, że człowiek nie może się porządnie wyspać i budzi się przemęczony, często pojawiają się również bóle głowy. Takie sytuacje mogą powodować zasypianie w ciągu dnia, co w niektórych przypadkach może być niebezpieczne. Mowa tutaj na przykład o prowadzeniu samochodu. Bezdechu sennego z pewnością nie należy bagatelizować. W przypadku jego występowania należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu rozwiązania problemów związanych z bezdechem sennym. Jeśli więc budzi się zmęczony pomimo prawidłowej ilości snu, być może zdarza Ci się bezdech senny. W przypadku takich objawów zgłoś się do lekarza, jest to najlepsze wyjście. Jeśli chcesz działać jednocześnie na własną rękę, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jak leczyć bezdech domowymi sposobami
Jak leczyć bezdech domowymi sposobami
Przede wszystkim należy pamiętać, że najważniejsza jest wizyta u lekarza i podjęcie odpowiedniego leczenia. Metody domowe można stosować jako działanie wspomagające, ale nie należy pomijać wizyty w gabinecie lekarskim. Najczęściej pacjentowi zalecana jest specjalna maska, która wprowadza powietrze do dróg oddechowych i zapobiega zapadaniu się gardła. Jeśli chodzi o domowe sposoby, warto wyeliminować często pojawiający się czynnik czyli:
1. Otyłość – to częsty powód chrapania oraz bezdechu sennego. Jeśli masz nadprogramowe kilogramy, warto się ich pozbyć. Dzięki temu poczujesz się lepiej, a Twoje zdrowie będzie na lepszym poziomie. Warto postawić na zdrową i prawidłowo zbilansowaną dietę, a także regularnie ćwiczyć.
W sklepach dostępne są także maski, które mają zapobiegać chrapaniu. Można je wypróbować, chociaż nie zawsze okazują się one skuteczne. Maska przeciw chrapaniu ma dbać o to, aby usta były zamknięte dzięki czemu powinna niwelować chrapanie. Przed zastosowaniem takich środków najlepiej jednak wybrać się do lekarza.
Zakończenie
Podczas chrapania często pojawia się także bezdech. Wówczas osoba chrapiąca przestaje oddychać na kilkanaście sekund, co powtarza się kilka razy w ciągu nocy. Sen jest niespokojny, dochodzi do wybudzeń, co powoduje zmęczenie i senność w ciągu dnia. Bezdech senny to bardzo niebezpieczna sytuacja, należy jak najszybciej w takim przypadku zgłosić się do lekarza.