Olej do pielęgnacji włosów – co warto wiedzieć? Olejek arganowy i kokosowy do włosów: olejowanie włosów

Wiele osób marzy o tym, by ich włosy były najpiękniejsze. Niestety, o tym, czy będą one bardzo gęste czy też nie decyduje natura. Można jednak sprawić, by pasma były lepiej odżywione i lśniące. Do tego celu wystarczy jedynie odpowiednia pielęgnacja. Co obecnie jest polecane najczęściej?
Olejowanie włosów to obecnie jedna z popularniejszych metod ich pielęgnacji. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie lepszego odżywienia i zmniejszenia stopnia ich porowatości. Dla przykładu włosy niskoporowate można zauważyć u wielu kobiet z Azji.

 

Są one niemal idealnie gładkie i grube. Takie włosy mają według wielu osób idealną strukturę i są mniej podatne na uszkodzenia. Problemem może być jedynie ich przetłuszczanie się. Większość Europejek ma włosy średnio- i wysokoporowate, które wymagają delikatnej pielęgnacji.
Olejek arganowy do włosów to jeden z uniwersalnych środków pielęgnacyjnych. Można stosować go w celu ochrony końcówek, wtedy jest on nakładany bezpośrednio po umyciu włosów. Można też stosować go jak każdy olej do pielęgnacji, czyli nakładać go od nasady aż po same końce na dzień lub przynajmniej kilka godzin przed myciem włosów. Olejek kokosowy do włosów również można nakładać na końcówki. Decydując się na olejowanie całych włosów należy jednak pamiętać, że nie nadaje się on do włosów przesuszonych i wysokoporowatych.