Jak długo należy utwardzać lakier hybrydowy?

Czasy kiedy manicure hybrydowy możliwy był do wykonania jedynie w salonie kosmetycznym już się na szczęście skończyły. Wystarczy odrobina umiejętności i zapału aby móc zrobić sobie piękne paznokcie nie wychodząc z domu. Jak długo utwardzać lakier hybrydowy? W jaki sposób się przygotować i o czym należy pamiętać stosując lakier hybrydowy?

Kilka zasad nakładania lakieru hybrydowego

Płytkę paznokcia należy starannie przygotować jeszcze przed nałożeniem lakieru hybrydowego. Nadać kształt, zmatować za pomocą bloku polerskiego, usunąć był i co bardzo ważne – odtłuścić. Jeśli jest taka potrzeba, to należy także poodsuwać lub pousuwać skórki. Wykonanie tego po pomalowaniu i utwardzeniu lakieru może dać bardzo nieestetyczny efekt. Nawet najlepszy lakier trzymany przed odpowiedni czas pod lampą, nie będzie trwały jeśli zostanie nałożony na nieprzygotowaną płytkę paznokcia. Paznokieć kciuka należy malować i utrwalać w lampie oddzielnie, aby nie wystąpiło prawdopodobieństwo, że lakier spłynie na skórki.

Jak długo utwardzać lakier hybrydowy?

Wiele osób dopiero zaczynających swoją przygodę z hybrydami może być zdziwione tym, jak długo lakier hybrydowy schnie. Chcąc doczekać się aż lakier naturalnie, sam z siebie zaschnie, istnieje uzasadniona obawa, że zapomnimy o nałożonym preparacie i niechcący zepsujemy starannie wykonane paznokcie. Warto więc wyposażyć się w specjalną lampę przeznaczoną do przyspieszania czasu wysychania lakieru.
To jak długo utwierdzać lakier hybrydowy zależy od wielu czynników: mocy lampy, rodzaju lakieru i jego koloru. Ogólna zasada jest taka, by bazę i top – etap pierwszy i ostatni – należy utwierdzać lampą przez 45 sekund. W zależności od tego jak intensywnie jest napigmentowany kolor właściwego lakieru lampę należy ustawić na czas między 60 sekundami a 120 (w przypadku bardzo wyrazistych kolorów). Warto jednak pamiętać o tym, by przed zastosowaniem lakieru przeczytać uważnie adnotacje producenta znajdujące się na opakowaniu. Ostatecznie to tych wytycznych należy się trzymać wykonując swój domowy manicure.

Nie należy utwardzać lakieru hybrydowego zbyt długo! Jeśli pozostanie on zbyt długo pod wpływem światła LED/UV lub będzie ono zbyt mocne, może dojść do delikatnej zmiany koloru lakieru.

Chcąc sprawdzić czy lakier już wystarczająco wysechł można skorzystać ze sposobu znanego z lakierów tradycyjnych – delikatnie paznokciem dotknąć drugiego paznokcia. Jeśli lakier nie jest jeszcze odpowiednio utwardzony będzie można wyczuć, że płytki paznokci delikatnie będą się do siebie przyklejać.