W jaki sposób prawidłowo używać szczotki do twarzy?

Moda na soniczne szczoteczki do twarzy trwa już kilka lat i nic nie wskazuje na to, by miała szybko przeminąć. Jak używać szczotki do twarzy? Czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego typu cery?

Zalety stosowania szczotki do twarzy

Stosuje się je zarówno do porannej jak i wieczornej pielęgnacji twarzy. W ciągu jednej minuty szczoteczka wykonuje aż do 8000 ruchów, jeśli chodzi o dokładność oczyszczania skóry, w porównaniu do manualnej pielęgnacji nie ma więc sobie równych. Poza tym szczoteczka soniczna wykonuje delikatny masaż twarzy, dzięki czemu produkty pielęgnacyjne lepiej wchłoną się w skórę, a głębsze warstwy naskórka – niedostępne podczas oczyszczania twarzy tradycyjną metodą – zostaną w pełni oczyszczone.

Jak używać szczotki do twarzy?

Prawidłowa wieczorna pielęgnacja skóry powinna składać się z dwóch etapów – pierwszym z nich jest zmycie makijażu za pomocą płynu micelarnego, mleczka czy olejku do demakijażu, a drugim jest oczyszczanie skóry z pozostałości za pomocą preparatu oczyszczającego. Czynność ta powinna być wykonywana nie tylko przez osoby stosujące na co dzień makijaż. Po nałożeniu niewielkiej ilości preparatu należy starannie wmasować go w skórę twarzy kolistymi ruchami. Nie ma przeciwwskazań do tego by stosować szczoteczkę soniczną rano, lecz zdecydowanie lepiej sprawdzi się ona do wieczornej pielęgnacji, przygotuje skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne dzięki czemu rano będzie ona w dużo lepszej kondycji. Dzięki szczoteczce sonicznej czynność trwa zdecydowanie krócej, oraz jest dużo dokładniejsza. Większość urządzeń ma wbudowany timer, który zasygnalizuje w którym momencie należy zmienić oczyszczany obszar skóry, lub w ogóle zakończyć korzystanie ze szczoteczki. Warto pamiętać o tym, że szczoteczki soniczne powinno się używać maksymalnie dwa razy w tygodniu, nie ma znaczenia czy rano czy wieczorem. Częste stosowanie tego typu urządzenia może prowadzić do wystąpienia podrażnień skóry. Jeśli zaobserwuje się u siebie natężenie krostek czy częste zaczerwienienia – należy zrezygnować ze stosowania szczoteczki sonicznej.

Szczoteczki soniczne do twarzy posiadają masę zalet, można stosować je niezależnie od wieku, lecz nie są idealną opcją dla każdego typu cery. Osoby z cerą wrażliwą i naczynkową stosując szczotki soniczne nawet na najdelikatniejszych ustawieniach mogą czuć dyskomfort i podrażnienie skóry. Możliwe też że wystąpi zaczerwienienie, które nie minie od razu. Jeśli posiada się cerę trądzikową należy uważać ze szczoteczkami sonicznymi, gdyż mogą one nasilać problemy z wypryskami, rozsiewając je po innych miejscach twarzy.