Awokado – to samo zdrowie!

Awokado to niezwykle interesujący owoc, który kształtem nieco jest zbliżony do naszej rodzimej gruszki. Najczęściej owoc ten uprawia się w Ameryce środkowej i Południowej. Do naszego kraju trafia z bliższych upraw, bo z Hiszpanii czy Izraela. Ten egzotyczny owoc nie jest może specjalnie słodki, lecz nadrabia to innymi walorami. Dlatego też warto mu się przyjrzeć uważniej. Wiele osób zastanawiania się, czy awokado jest zdrowe i dlatego też w tym tekście postaramy się to pokazać.

Awokado to szalenie niedoceniany owoc, bo choć nie jest słodki, to ma szereg wartości odżywczych, jakie pozytywnie wpływają na nasz organizm. Dzięki spożywaniu awokado lub też wykorzystywaniu go w kosmetykach zachowamy zdrowie i urodę. Jest to bowiem ważny składnik utrzymania zgrabnej sylwetki. Jednak na tym nie koniec, ponieważ w tym owocu znajdziemy przeszło 20 cennych składników odżywczych Są tu nienasycone tłuszcze, błonnik, potas i witaminy: K, C, E i wiele witamin z grupy B. Stąd też mając już takie informacje pytanie – czy owoc ten jest zdrowy? – wydaje się nie na miejscu. Znacznie lepiej będzie przyjrzeć się temu, na co może nam pomóc korzystanie z dobrodziejstw, które oferuje nam awokado.

Czy awokado jest zdrowe, czyli dlaczego warto je jeść?

Regularne jedzenie tego owocu jest w stanie zminimalizować ryzyko pojawienia się cukrzycy typu 2, chorób serca, poprawia też naszą odporność, reguluje wagę, a także może ułatwić profilaktykę nowotworami. Do tego sprzyja również optymalnemu rozwojowi płodu. W tym miejscu trzeba też dodać, że często pomija się pestki awokado, a one również mają wiele do zaoferowania. Znajduje się w nich przeszło 70% wszystkich antyoksydantów z całego owocu. Pestki pomagają redukować hipercholesterolemię, minimalizować stany zapalne, cukrzycę i nadciśnienie. Dlatego też, zamiast skupiać się tylko na miąższu, zjadajmy też pestki.

Oprócz tego, że awokado możemy jeść, to również jest to popularny kosmetyk. Ekstrakty z awokado w kremach i maseczkach pozytywnie wpływają na stan skóry i włosów. Dlatego też rozpatrując kompleksowo ten owoc, jest nie tylko zdrowy, ale też szalenie nam sprzyjający i to na wielu płaszczyznach.