Jak farbować włosy żeby nie było odrostów?

Decydując się na farbowanie włosów na kolor daleki od swojego naturalnego, należy liczyć się z tym, że po kilku tygodniach będą widoczne odrosty. Jednak istnieją sposoby na to, by zminimalizować ten efekt. Jak farbować włosy żeby nie było odrostów?

Jak farbować włosy żeby nie było odrostów?

Jednym ze sposobów jest farbowanie włosów za pomocą szamponetki, lub farby z trwałością do kilku lub kilkunastu myć. Dzięki temu kolor będzie schodził z włosów równomiernie i nie trzeba się obawiać, że odrosty będą widoczne. Za jakiś czas włosy można ponownie poddać farbowaniu tym sposobem. Jeśli wymarzona przez Ciebie fryzura nie wymaga wcześniejszego rozjaśniania włosów, ten sposób na pewno przypadnie Ci do gustu.

Specjalne techniki nakładania farby

Doświadczeni fryzjerzy znają sposoby na to jak pofarbować włosy, by wyglądało to maksymalnie naturalnie, także po kilku tygodniach. Ciężko techniki te powtórzyć w domowych warunkach, lecz jeśli mocno wierzysz w swoje siły lub posiadasz doświadczenie w farbowaniu włosów, nic nie stoi na przeszkodzie tego, by spróbować. Nakładając farbę przy skórze głowy spróbuj lekko natapirować tę część włosów. Dzięki temu farba nie będzie nałożona w identycznym miejscu na każdym włosie. Gdy włosy będą odrastać, linia farbowanych i naturalnych włosów będzie rozmyta, a więc ładny efekt utrzyma się na dłużej.

Odpowiedni kolor farby

To oczywiste, że jeśli zdecydujesz się na przykład na pofarbowanie włosów na czarno, gdy naturalnie jesteś jasną blondynką, to już nawet po tygodniu może zacząć być widoczny delikatny odrost. Można spróbować spowolnić proces odrastania włosów, lecz koniec końców nie będzie to z korzyścią dla fryzury – włosy będą się łamać, mogą się puszyć i przesuszać. Chcąc by odrost był jak najmniej widoczny, można farbować włosy techniką ombre albo sombre. Technika ombre polega na pozostawieniu ciemniejszych głosów przy skórze głowy, a końcówki włosów jaśniejsze o kilka tonów. Technika sombre jest delikatniejszą wersją ombre, zakłada zostawienie włosów przy skórze głowy w swoim naturalnym kolorze, a końcówki rozjaśnić o jeden, maksymalnie dwa odcienie. Efekt jest naturalny i nie widać odrostów!

Jeśli odrosty będą mocno widoczne, a zależy Ci na tym by nie było widać efektu farbowania włosów, można spróbować myć włosy szamponami oczyszczającymi lub roztworem z sody oczyszczonej. Dzięki temu do pewnego stopnia może udać się wytrącić kolor z farbowanego włosa, dzięki czemu bliżej będzie mu do naturalnego – czyli widocznego w odroście.