Czy krople walerianowe uzależniają? Dowiedz się

Krople walerianowe – zastosowanie

Krople walerianowe to ogólnodostępny produkt, który znajduje się w apteczkach wielu polskich domów. Dzięki nim można zadbać o dobry sen, uspokoić się w trudnych sytuacjach. Krople walerianowe działają również korzystnie na żołądek, pomagają łagodzić dolegliwości bólowe. Produkt ten można kupić w każdej aptece, są tanie i skuteczne. Czy jednak na pewno są bezpieczne?

Krople walerianowe uzależnienie

Krople walerianowe mają wiele zalet, dlatego są chętnie stosowane. Krople walerianowe uzależnienie to często poruszany temat. Warto pamiętać, że waleriana to składnik naturalny. To właśnie z niego często korzystały nasze babcie. Waleriana koi, uspokaja, ale nie wpływa negatywnie na koncentrację i nie uzależnia. Jedyną nieprzyjemną sytuacją może być odczuwanie skutków ubocznych takich jak nudności czy bóle głowy. Warto jednak wspomnieć, iż nie występują one często. Najważniejsze jest to, aby stosować się do instrukcji zawartych na opakowaniu i nie przekraczać sugerowanych dawek. Dzięki temu krople zadziałają najlepiej, a ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych będzie znikome. Warto także upewnić się, iż nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Więcej na ten temat przeczytasz w kolejnych akapitach.

Krople walerianowe – przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do zażywania kropli walerianowych to:

  1. Zażywanie leków przciwhistaminowych, nasennych, przeciwlękowych lub przeciwdepresyjnych.
  2. Ciąża oraz okres karmienia piersią.
  3. Choroba alkoholowa.
  4. Padaczka.

Przed zażyciem kropli należy zapoznać się z informacjami dołączonymi do opakowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. W przypadku dzieci poniżej 12 roku życia warto zrezygnować z podawania im kropli walerianowych.

Nie tylko krople

Krople walerianowe są bardzo popularne, ale to nie jedyna forma tego skutecznego leku. Waleriana dostępna jest także w sproszkowanym kłączu,w formie wyciągu na zimno, nalewki czy naparu. Warto wypróbować różne opcje, aby odnaleźć taką, która sprawdzi się najlepiej.

Zakończenie

Krople walerianowe pomagają łagodzić wiele dolegliwości. Jest to naturalny lek, który nie uzależnia, a skutki uboczne występują niezwykle rzadko. Krople należy zażywać zgodnie z informacjami oraz w dawkach, które są określone w informacjach dołączonych do opakowania. Przed zażyciem należy upewnić się o braku przeciwwskazań, a w przypadku wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym.