Wysiłkowe nietrzymanie moczu – jak leczyć?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to niezwykle nieprzyjemne schorzenie, które często dotyka kobiet powyżej czterdziestego roku życia. Choć najczęściej występuje u tych pań, które rodziły to może dotknąć również te, które nigdy nie były w ciąży. Charakterystycznym objawem wysiłkowego nietrzymania moczu jest jego popuszczanie podczas wzmożonej aktywności fizycznej oraz np. podczas kichania czy ataku kaszlu.

Wiele kobiet po zauważeniu u siebie wysiłkowego nietrzymania moczu popada w depresję zapominając, że schorzenie to można w prosty sposób wyleczyć. Podstawą w walce z nietrzymaniem moczu odmiany wysiłkowej jest usprawnienie mięśni dna miednicy – tzw. mięśni kegla. Dodatkowo kobieta cierpiąca na to przykre schorzenie może się zdecydować na prosty zabieg, którego celem będzie całkowita eliminacja nietrzymania moczu.

Należy pamiętać o tym, że nie można ignorować pierwszych objawów choroby. Szybka interwencja jest szczególnie istotna, ponieważ pozwala uniknąć ewentualnych powikłań i pogorszenia stanu zdrowia.